Postępują prace na ul. 8 Marca w Bytomiu. Wkrótce rozpocznie się układanie nowej nawierzchni.
Trwają intensywne prace związane z przebudową ul. 8 Marca w bytomskich Miechowicach. Inwestycja obejmuje budowę nowej konstrukcji drogi oraz wykonanie systemu odwodnienia. To część większego projektu, w ramach którego zmodernizowanych zostanie dziewięć ulic w rejonie tzw. domków fińskich.
Wykonawca zakończył już budowę kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Bukowej do ul. Francuskiej. Obecnie prowadzone są zaawansowane roboty przy wykonywaniu konstrukcji jezdni. Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, jeszcze w czerwcu rozpoczną się roboty związane z układaniem nowej nawierzchni od strony ul. Francuskiej.
Przebudowa ul. 8 Marca jest jednym z elementów kompleksowej inwestycji mającej poprawić stan infrastruktury drogowej w tej części Miechowic. Oprócz ul. 8 Marca modernizację przejdą także ulice Leszczynowa, Olchowa, Świerkowa, Jesionowa, Cisowa, Bukowa, Dębowa oraz boczna ul. Frenzla. Wszystkie drogi zostaną utwardzone i wyposażone w nowoczesny system odwodnienia.
Realizacja inwestycji została podzielona na trzy etapy. W pierwszym wykonawca przebuduje ul. Frenzla wraz z budową placu do zawracania. Drugi etap obejmuje przebudowę ul. 8 Marca oraz fragmentu ul. Dębowej, gdzie powstaną nowe miejsca postojowe, zjazdy do posesji, dojścia do furtek oraz odwodnienie. Ostatni etap zakłada modernizację pozostałych ulic, likwidację istniejących rowów odwadniających oraz budowę nowego systemu odwodnienia, miejsc parkingowych i zjazdów.
Inwestycja jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i budżetu miasta Bytomia.Łączny koszt budowy i odwodnienia dziewięciu dróg w rejonie domków fińskich wynosi blisko 13,3 mln zł. Po zakończeniu wszystkich prac mieszkańcy zyskają nowoczesne, bezpieczne i komfortowe drogi, które znacząco poprawią jakość komunikacji w tej części Miechowic.
zdjecie UM Bytom